کشف یک جانور جدید در خلیج مکزیک

 

کشف گونه‌ تازه‌ای از عروس‌های دریایی در آب‌های مکزیک،‌ نشان می‌دهد که عروس‌های دریایی می‌توانند متنوع‌تر از آن‌ که ما تصور می‌کنیم باشند. آن‌ها از بالا یک‌شکلند و برای همین از چشم ما دور مانده‌اند.

بر اساس گزارش دیسکاوری، از بالا که به این جانور زیبای دریایی تازه نگاه کنید، یک عروس دریایی شفاف صورتی می‌بینید که خیلی هم متفاوت نیست،‌ اما بررسی شکل‌شناسانه و تحلیل دی.ان.ای نشان می‌دهد که با جانور دریایی جدیدی روبرو هستیم: دریمونما لارسونی که یک عروس دریایی نیست،‌ بلکه برای خودش یک خانواده جدا و البته برای ما جدید دارد.

مینی صورتی

این موجود صورتی جدید در آب‌های خلیج مکزیک و کاراییب دیده شده و اولین جانور از خانواده اسکیزوفوزا است که از سال 1921 شناسایی شده است. یعنی از آن زمان تا به حال محققین موجود دیگری از این خانواده ندیده‌اند! این موضوع خود محققین را هم متعجب کرده است. یکی از آن‌ها می‌گوید:‌ «خیلی عجیب به نظر می‌رسد که این همه سال چنین موجودی از چشم محققین مخفی مانده است. چنین مواردی خیلی نادرند!»

به نظر می‌رسد عروس‌های دریایی خیلی متنوع‌تر از آن هستند که تا به حال تصور می‌شود. البته از آن‌جایی که وقتی از بالا نگاه کنید، همه گونه‌های عروس دریایی یک‌شکل به نظر می‌رسند، ممکن است تا به حال بسیاری از آن‌ها از دید محققین دور مانده باشند.