ماهواره‌های اسا (آژانس فضایی اروپا) و ناسا (آژانس هوانوردی و فضانوردی آمریکا) در ماه دسامبر / آذر از رویدادهای مختلفی که سیاره زمین را تحت تاثیر خود قرار داد عکس‌برداری کرده و این تصاویر را به زمین ارسال کرده‌اند.

ماهواره‌های فعال عکس‌برداری از زمین که از مدار چندصد کیلومتری، سطح زمین را به گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از گاردین، ماهواره‌های اسا (آژانس فضایی اروپا) و ناسا (آژانس هوانوردی و فضانوردی آمریکا) در ماه دسامبر / آذر از رویدادهای مختلفی که سیاره زمین را تحت تاثیر خود قرار داد عکس‌برداری کرده و این تصاویر را به زمین ارسال کرده‌اند.

پیوسته زیر نظر دارند، در تعطیلات سال‌ جدید میلادی نیز فعال بودند و تصاویر شگفت‌انگیزی به ثبت رساندند.

 پکن، پایتخت چین در شب
پکن، پایتخت چین در شب
تصاویر شبانگاهی می‌توانند میزان توسعه کلان‌شهرها را به خوبی آشکار کنند. دو شهر پرجمعیت پکن و تی‌آن‌ژین در چین در این تصویر ثبت شده‌اند. سازمان ملل، جمعیت تقریبی پکن را در سال 2010، 12 میلیون نفر و تی‌آن‌ژین را 7 میلیون نفر اعلام کرده است. مناطق تاریک در این تصویر، زمین‌های کشاورزی هستند
 جزیره هفت‌کوه
جزیره هفت‌کوه
این جزیره آتشفشانی غیرمسکونی (سمت چپ) و جزیره سمیسوپوچنو (راست) از زیستگاه‌های اصلی پرندگان دریایی شمال اقیانوس آرام به شمار می‌روند.
 سریع‌السیر آناناسی
سریع‌السیر آناناسی
در طول فصل زمستان، معمولا جریانی طوفانی در میانه اقیانوس آرام شکل می‌گیرد که جریانی پیوسته از رطوبت را از هاوایی به کالیفرنیا می‌کشاند و منجر به ریزش باران‌های شدید و پیاپی به مدت چندین روز در سیرانوادا می‌شود. به این پدیده لقب سریع‌السیر آناناسی داده‌اند.
 گردنبند زمرد اقیانوس هند
گردنبند زمرد اقیانوس هند
در یک روز نسبتا آفتابی، مرجان‌ها و جزایر مالدیو مانند دانه‌های یک گردنبند زمرد در میان آب‌های آبی تیره اقیانوس هند می‌درخشند. مالدیو مجموعه جزایری متشکل از 1192 جزیره مرجانی در 26 خوشه مرجانی است و 330هزار نفر در آن زندگی می‌کنند.
 طوفان شن در مرز ایران
طوفان شن در مرز ایران
این توده عظیم شن پس از عبور از مرز میان ایران، افغانستان و پاکستان به سوی جنوب و عربستان در حرکت است. در این تصویر، ایران در غرب و پاکستان در شرق دیده می‌شود.
 برخورد آسمانی
برخورد آسمانی
حفره برخوردی تین‌بایدر به قطر 6 کیلومتر در سواحل الجزایر
 حفره‌ای در دل ابر
حفره‌ای در دل ابر
از پس حفره‌های موجود در میان ابرهای منجمد بر فراز ویرجینیای غربی، رنگ آبی یخ موجود در ابر به همراه بخشی از رنگ آسمان پاک مشخص است.