رابطه گروه خونی با غذا

متخصصان تغدیه به این نتیجه رسیده اند که رژیم غذایی ما با گروه خونی مان ارتباط دارد زیرا گروه های خونی در ضمن تکامل بشر  شکل گرفته اند.

گروه خونی o

قدیمیترین گروه خونی به لحاظ تکامل بشری هستند . این گروه خونی رژیم غذایی اش باید مشابه انسان های شکارچی اولیه باشد یعنی حاوی پروتئین زیاد،اگر این افراد رژیم گیاه خواری داشته باشند مرتبا احساس گرسنگی می کنند و به خوردن تنقلات روی می اورند.

گروه خونی B

این گروه در زمانی تکامل یافته که انسانها بیشتر سفر میکردند بنابراین گوشت،سبزی جات و غلات به شیوه متعادلتر مصرف می شده به همین دلیل این گروه خونی معمولا طبع قوی تر  و سالم تر دارند و بسیار واقع بین و عمل گرا دارند

گروه خونی A:این گروه خونی کمی دیر تر از گروه خونیOتکامل یافته یعنی زمانی که بشر کشاورزی می کرده است بنابراین افراد این گروه باید پروتئین کمتر و غلات بیشتری بخورند این افراد خلاقیت بالایی دارند ولی در عین حال بسیار حساس هستد و می توانند حلال مشکلات خوبی هم باشند به شر ط انکه گوشت کمتر و سبزیجات بیشتری بخورند.

گروه خونی AB:بهترین خوردنی های این گروه ماهی ،سبزیجات ،غلات است اما گوشت زیاد برای انها مفید نیست به این گروه توصیه می شود از نظر فعالیت بدنی فعالیت های آرام نظیر یوگا و یا پرش سبک داشته باشند.

اگر غذاهایی که می خوریم مطابق دستورات فوق باشد می توانیم به راحتی ان را هضم کنیم وزن مان کاهش یابد و سلامت و شادابی بیشتری داشته باشیم.